Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fındığın Özellikleri Hakkında Genel Bilgiler
#1
Genel olarak internetten şu şekilde bilgiler edindik. Fındık ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesinde yetişen son derece değerli bir gıdadır. Fındığın ortalama 1.10 mm kalınlığa sahip olan kabuğu diğer kabuk tipine göre daha rahat kırılabilir.
 
Genellikle popüler kültü içerisinde bilinen saç, cilt, kas, kemik ve sinir sisteminin bütünlüğünü ve sağlığını uygun bir şekilde devam ettirmesi amacıyla de fındık rahatlıkla tüketilebilir.
Kalp ve damar sağlığının korunması ile yüksek tansiyon rahatsızlıklarında dahi fındık ve fındık yağı tüketilmesi önemle tavsiye edilmektedir. Fındığın şifalı özellikleri bununla da sınırlı kalmaz. Anadolu’da sıklıkla söylendiği üzere böbrek hastalıklarında ve sızı veren böbrek taşı gibi rahatsızlıklara fındık yağı tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Karnınız açsa tok hissetmenizi sağlayan efsanevi bir gıdadır. Bu da dozunda tüketilmesi durumunda son derece faydalı bir özellik olarak dikkatleri üzerinde toplar.
Fındık Gıda Kıymeti   Sert bir kabuk ortamında tespit edilen fındık amacıylain besin kıymeti oldukça yüksektir. 55 gr doymamış yağ asidi, 18 gr protein, 14 gr karbonhidrat, 44 gr selüloz ve 6 gr doymuş yağ içerir. Fındık satın alırken ilk ilgi edilmesi gereken gizleme şartlarıdır. Fındık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Fındık Faydaları  
Son zamanlarda fındığın faydaları hakkında pek çok içerik karşımıza çıkar. Bu içerikler büyük oranda popüler kültürün bazı özelliklerinden etkilenerek hazırlanmıştır. Bu da fındığın ne kadar efsanevi bir gıda olduğunu gözler önüne seren bir unsurdur.
Daha detaylı bilgi sahibi olmamız için bizler de Altun Gıda tesisleri üzerinde bir gezi yaptık.
Bu gezimizin sonunda Giresun Fındığının ne kadar meşakkatli bir yol üzerinden geçerek hazırlandığını daha net bir şekilde gördük.
Fındığın faydaları kadara o bölgenin yağmurunu, şifalı toprağını ve havasını da soluduğunuz zaman bütün güzellikleri bir arada yaşama imkanı buluyorsunuz. Bize bu konuda destek verdikleri için Altun gıda adresine ayrıca teşekkürlerimizi iletmek isteriz.
Bul
Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
Fındığın Özellikleri Hakkında Genel Bilgiler - tarafından admin - 01-21-2021, 12:38 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi